poniedziałek, 17 czerwca
Shadow

Volvo dostarczy sześć elektrycznych autobusów dla Drammen w Norwegii

Volvo otrzymało zamówienie na sześć autobusów 7900 Electric w są to pełni elektryczne pojazdy. Zamówienie napłynęłood  bezpośrednio przedsiębiorstwa transportu publicznego Brakar w norweskim Drammen.

Co dla nas najważniejsze wspomniane autobusy zostaną wyprodukowane wrocławska oddziale Volvo.

Volvo 7900 Electric

Volvo 7900 Electric to najbardziej zaawansowane technologicznie obecnie autobusy miejskie, zostały zaprojektowane przez polskich inżynierów pracujących w siedzibie Volvo we Wrocławiu. Opracowują oni pełen wachlarz  rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych jak i hybrydowych.

Stacje ładowania zostaną dostarczone przez Siemensa. Zostaną one zlokalizowane na przystankach końcowych, stacje oparte się o uniwersalny interfejs OppCharge, co oznacza, że mogą z nich korzystać również autobusy elektryczne innych marek.

Pojazdy Volvo będą napędzane energią odnawialną, zużycie energii w modelu 7900 Electric jest o około 80 procent niższe niż odpowiednik zasilany ropą (silnik wysokoprężny diesela).

W pełni elektryczne autobusy dostarczane przez Volvo zostały już zamówione przez takie miasta na świecie jak Trondheim (Norwegia), Malmö (Szwecja), Differdange (Luksemburg), Harrogate (Wielka Brytania) ioraz jedno miasto z naszego rodzimego podwórka Inowrocław. Firma sprzedała łącznie ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów na całym świecie.

Źródło: volvobuses.pl

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.