środa, 24 kwietnia
Shadow

Windows 11 na Raspberrypi 4B

Sama instalacja Winzgrozy na RapspberryPi nie jest czymś nowym, wcześniej już sprawdzałem wersje Windows 10 teraz z racji ukazania się wersji Windows 11 postanowiłem się chwilę pobawić. Jeżeli pojawią się chętni to mogę całą procedurę instalacji opisać. Tak na wstępnie przy instalacji Windowsa czy to w wersji 10 czy 11 zalecam zaopatrzyć się w spory radiator i to z jakimś „śmigiełkiem” bo grzeje się malina niemiłosiernie. System zainstalowałem na dysku SSD podłączonym pod USB3.0 więc aspekt przesyłu danych z karty odpada.

Windows 11 raspberrypi 4b

Już na wstępie nie spodziewałem się cudów, jednak to co mnie rozczarowało to nie dało się nawet spokojnie obejrzeć pliku Video 1080p zacinał się niemiłosiernie. Dałem jej 2 szanse w pierwszym podejściu windowsa miałem uruchomionego na RPi 4B z 2GB ram zrzut poniżej.

Jak widać na powyższej grafice pamięć wysycona niemal do końca, tak samo sytuacja wygląda z procesorem też obciążony w granicach 90-100% były momenty gdy spadało obciążenie jedna tu wkraczało bardziej przegrzanie niż inne aspekty.

W wersji RPi 4GB już trochę lepiej to działało jednak obciążenia zwłaszcza jeśli mowa o procesorze było niemal identyczne film ten sam co poprzednio.

Żeby nie było nie jest to jakiś super dokładny test, robiłem to dla zabawy i zobaczenia czy zadział. Działać działa jednak praca nie była by zbyt wygodna gdyż już po odpaleniu Mozilli zamulało na 102.

4.5/5 - (2 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.