sobota, 20 lipca
Shadow

Adapter RaspberryPi Zero zmieniające je w Raspberry Pi 3 lub 4

Adaptery od Spotpear dla Raspberry Pi Zero 2W umożliwia nam przekształcenie w pełnowymiarową wersje Raspberry Pi 3/4. Spodziewać należało się pojawienia tego typu adapterów maliny na rynku zaczęło brakować więc rozpoczęły się kombinację. Jeśli masz w swoich zapasach Raspberry Pi Zero 2 W, jednak chcesz posiadać porty oferowane przez Raspberry Pi 3 lub Raspberry Pi 4. To ten adapter jest dla ciebie.

raspberrypi zero do 4b

Pierwszy z dostępnych adapterów zmienia Zero w Raspberry Pi 4 z większością tych samych portów, poza tym, że dostępne są tylko trzy porty USB 2.0 typu A o maksymalnej prędkości 480 Mb/s i tylko jedno wyjście HDMI. Zwrócić należy uwagę, że Ethernet jest realizowany przez układ Fast Ethernet RTL8152B , zatem sieć przewodowa jest ograniczona do 100 Mb/s.

Adapter Zero do 3B jest dostarczany z kablem micro USB, natomiast wersja Zero do 4B wraz z kabelem USB Type-C. Chociaż producent twierdzi, że działają jedynie z RaspberryPi 2 W, to pierwsi posiadacze potwierdzają, że działają one również z płytami Raspberry Pi Zero (W) jak i Banana Pi M2 Zero. Adaptery Spotpear Pi Zero do Raspberry Pi 3/4 można kupić na Aliexpress za 65 PLN do 82 PLN.

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.