Fundacja Raspberry Pi wprowadziła parę dni temu Raspberry Pi Zero 2 W, gdzie główna różnicą w porównaniu z płytą wersją Zero W jest znacznie szybszy gdyż obecnie mamy RP3A0 SiP z czterordzeniowym procesorem Broadcom Cortex-A53 o taktowaniu 1,0 GHz i możliwości przetaktowania do 1,2 GHz . (więcej…)
Minęło już parę lat odkąd Fundacja Raspberry Pi zaprezentowała RPI Zero za 5 dolarów. W dniu dzisiejszym zaprezentowała nową wersję Raspberrypi Zero 2 W. (więcej…)
Pierwsze informacje o płytce pojawiły się już rok temu, jednak nie była dostępna do zamówienia. Dobra wiadomość jest taka, że płyta Microchip ATmega32U4 (więcej…)
FriendlyELEC pracuje obecnie nad nową rodziną płytek o nazwie ZeroPi, która jest bardzo podobna do NanoPi NEO, jednak nie będą one dostarczane ze złączami do rozszerzań GPIO (więcej…)
Orange PI jest mini komputer o niewielkich wymiarach 48x46mm. Można na pomarańczy uruchomić systemy takie jak Android, Lubuntu, Debian, Raspbian. (więcej…)
Ten wpis będzie o czymś co jest w miarę proste czyli obsługa sieci WiFi na Orange Pi opartego o system Armbina delikatnie mówiąc krótko jest to modyfikacja Debiana (więcej…)
Orange Pi Zero to schludny i stosunkowo niedrogi komputer jedno-płytowy. Występuje w 2 wersjach pamięci ram 256MB oraz 512MB, w moim przypadku dysponuję wersją 512MB RAM. (więcej…)
Raspberry Pi Zero W, czyli dawne Pi Zero z dodatkowym modułem WiFi oraz Bluetooth. Może od premiery minęło już parę dni, i miałem o tym pisać wcześniej jednak dopiero dziś dotarła do mnie przesyłka z maliną. (więcej…)