środa, 17 lipca
Shadow

Atomowa bateria prosto z Rosji

Ogniwo idealnie nadaje się do zasilania np. rozruszników serca, telefonów, bez problemu większej wersji podoła napędzeniu samochodów elektrycznych. Krótko mówiąc oparta jest o minielektrownią jądrową.

atomowa bateria rosja

To tak zwane rosyjskie „perpetuum mobile” jest oparte na niklu. Naukowcom ze wschodu  udał się uzyskać izotop niklu [nikiel 63] i na jego podstawie zbudowali nowe ogniwo. Oczywiście nie z samego niklu składa się ogniwo znajdują się tam też inne substancje.

Ogniwo może według zapewnień naukowców dostarczać zasilanie nieprzerwanie przez pół wieku. Co prawda sama substancja bazowa jest radioaktywna, ale jej promieniowanie jest niewielkie i nieszkodliwe dla człowieka (czy aby na pewno?). Twórcy zapewniają, że do jego całkowitego zatrzymania wystarczy cienka warstwa metalowej folii, która uniemożliwia przedostanie się promieniowania dalej i nie przenika ono nawet przez ludzką skórę.

Prace nad wykorzystaniem wcześniej wspomnianego niklu 63 jako źródła energii trwają na całym świecie, jednak Rosjanom jako pierwsi udało się pokazać działającą baterię. Wszystko odbyło się na targach technologii nuklearnych Atomexpo w Moskwie.
Źródło: ruptly.tv

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.