niedziela, 19 maja
Shadow

Huawei ocięty od dostaw technologi od Intel, Qualcomm, Broadcom

Producenci chipów, tacy jak Intel Corp., Qualcomm Inc. , Xilinx Inc. i Broadcom Inc. poinformowali swoich pracowników, że wstrzymują dostawy do odwołania dla Huawei. Google Alphabet Inc. odcięło również dostawę sprzętu jak i niektórych usług programistycznych chińskiemu gigantowi.

Wszystko przez to, że administracja Trumpa w piątek umieściła Huawei na czarnej liście, zostali oskarżeni o pomoc w szpiegostwie w Pekinie. Zagroziła, również, że ​​odetnie Huawei od amerykańskiego oprogramowania jak i półprzewodników, które są potrzebuje do produkcji. Zakaz, który został przewidziany, wyhamuje największego na świecie dostawcę sprzętu sieciowego jak i  producenta smartfonów.

Snapdragon Qualcomm

Zakaz nie ma wpływu jedynie na USA czy Azję odczuli go również Niemcy a dokładnie Infineon Technologies AG, Nikkei poinformował, że wstrzymał przesyłki do chińskiej firmy w następstwie amerykańskiego zakazu. Kolejni którzy to odczuli to STMicroelectronics NV i austriackiej AMS AG.

W swoim oświadczeniu Huawei powiedział, że będzie nadal dostarczać aktualizacje bezpieczeństwa i usługi sprzedaży klientom.

Co będzie dalej czas pokaże, jednak trzeba pamiętać, że administracja Trumpa może mieć wpływ na globalną branżę półprzewodników i dotknie nie tylko Huaweia. Intel jest głównym dostawcą chipów serwerowych dla chińskiej firm, Qualcomm dostarcza jej procesory jak i modemy dla wielu smartfonów, Xilinx sprzedaje chipy używane w sieciach, a Broadcom jest dostawcą chipów przełączających, kolejnym kluczowym elementem w niektórych typach sieci. Przedstawiciele producentów chipów odmówili komentarza.

 

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.