czwartek, 18 lipca
Shadow

Lampa solarna na kamping

Z racji tego, że sezon wyjazdów w plener zbliża się szybkimi krokami, czas było poszukać jakiejś lampy która oświetli mi troczę terenu.  Poszukiwania, jak zawsze zacząłem w zaprzyjaźnionych sklepach w PL, jednak nie mieli tego co poszukiwałem. Coś na kształt poszukiwanej lamp w jednym znalazłem jednak dawała za mało światła i miała za krótki czas świecenia. Szperając po sklepach z kraju kwitnącej wiśni trafiłem na lampę kempingową z funkcją power banka, jednak tu szkoda ją tak użytkować.

lampa na kemping

Parametry lampy

Kolor świetlny: biały 5000K
Rodzaj diod: SMD5730
Kąt świecenia ~120 stopni
Wodoodporność: IP65
Żywotność: ≥ 30000H
Pojemność baterii: 6400mAh
Tryby świecenia: 1200lm / 300lm / stroboskop / SOS
Zasilanie fabryczne 2 ogniwa 18650 3200mAh (jest miejsce na 3 będzie modyfikacja)

Lampa ma wbudowany o dziwo realny panel słoneczny, bo już nie raz spotykałem się z naklejką. Panel działa jedno co zawsze pozostanie problematyczne to wydajność tych paneli nie jest zbyt wysoko tu wg info od dostawcy ma moc 0.3A czyli 300mA. lampa na kemping

Krótko mówiąc jakby nie patrzeć, aby naładować fabryczne akumulatory potrzeba będzie jakoś ~22h o ile będzie cały czas słońce.

lampa na kemping

Nie był bym sobą jak nie zrobił bym nie zrobił pokaż kotku co masz w środku. Na  pierwszy rzut oka widzimy od razu 20 sztuk diod LED SMD5730, oraz czujnik do pilota którym możemy sterować lampą.
lampa na kemping

Największym jednak moim zaskoczeniem były akumulatory, które zostały naładowane do pełna i podłączone pod miernik wynik jaki uzyskał pakiet to 6253mAh czyli praktycznie wartość deklarowaną która wynosi 6400mAh. Mała wtopa z mojej strony sprawdziłem raz i tu był błąd, po 4  cyklach ładowania i rozładowywania akumulatory uzyskały wynik ~2400mAh, wiec znacznie odbiegający od deklaracji. To co mi przychodzi do głowy albo moja wersja trafiła się tak spie… albo tak lecą w kulki.

lampa solar akumulatory

Jak już akumulatory zostały sprawdzone i jest jedno wolne miejsce na jeszcze jeden zostanie on dołożony w najbliższe czasie tylko dotrą do mnie zamówione ogniwa.lampa na kemping

Co do samej ilości światła, jest w stanie spokojnie oświetlić pokój ~25m2 wg. deklaracji sprzedawcy maksymalny obszar to 35m2, plenerowe testy jak pogoda się poprawi pogoda wówczas uzupełnię ten wpis.

Dla chętnych którzy chcą nabyć powyższą lampę zajrzy tu

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.