piątek, 24 maja
Shadow

Arduino Core nie oficjalne wsparcie dla Raspberry Pi Pico RP2040

Z racji tego, że samo Arduino planuje wypuścić własną płytkę opartą na Raspberry Pi RP2040 (Arduino Nano RP2040 Connect), można by oczekiwać, że wsparcie oprogramowania Arduino IDE będzie pochodziło od nich.

Jednak społeczność deweloperów, a dokładniej Earle F. Philhower, III nie miała ochoty już dłużej czekać. Jest już nam znany gdyż wcześniej napisał bibliotekę ESP8266Audio dla plików audio i procedur odtwarzania dźwięku I2S dla ESP8266 i ESP32, a ostatnio wydał Raspberry Pi Pico Arduino Core dostępne jest w repozytorium arduino-pico Github.

Wstępnie wydaje się, że implementacja jest już dość wszechstronna (nie analizowałem dokładnie) z obsługą digitalWrite / Read, shiftIn / Out, SPI master, analogWrite / PWM, Wire / I2C Master and Slave, analogRead i Pico temperatury, systemy plików takie jak LittleFS i SD/SDFS), audio I2S wyjście itp. W Pi RP2040 programowalne OI są również wykorzystywane do sterowania serwomechanizmami, generowanie sygnałów.

Będzie potrzebna Arduino IDE 1.8.x lub wersji beta Arduino IDE 2.0 następnie dodaj następujący adres URL Boards Manager, aby rozpocząć:

https://github.com/earlephilhower/arduino-pico/releases/download/global/package_rp2040_index.json

arduino ide RP2040

Kliknij OK, aby zamknąć okno. Następnie przejdź do Tools-> Board-> Board Manager w IDE Wpisz „pico”  lub „2040: w polu wyszukiwania i wybierz „Instalj”.

arduino ide RP2040

arduino ide RP2040

Następnie podłączyłem płytkę Raspberry Pi Pico i działaj.

5/5 - (1 ocena/y)

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.