wtorek, 28 maja
Shadow

Najszybszy dysk SSD dostępny na rynku

Każdy wie, że dyski SSD są piekielnie drogie, ale przy tym szybsze, niż tradycyjne twardziele. Portal HotHardware przyjrzał się jednemu z nich: Fusion-io IoXtreme. Okazało się, że jest on najszybszym dyskiem SSD dostępnym na rynku. Prędkości transferów, które osiąga, są naprawdę imponujące.

Jak widzicie na zdjęciu, jest to wersja podłączana za pomocą portu PCI-Express. Niestety, jest niewiarygodnie drogi. Model o pojemności 80GB kosztuje aż 900$! Dobrze chociaż, że wspomniane już transfery, w znacznym stopniu rekompensują poniesione koszty. Jakie one są? Takie:

* 700MB na sekundę w przypadku odczytu
* 300MB na sekundę w przypadku zapisu

Szczególnie ten pierwszy jest bardzo dobry. Dysk idealnie nadawałby się na instalację systemu operacyjnego. Jest jednak pewien problem – nie ma takiej możliwości. Fusion-io po prostu nie może być twardzielem, z którego ładowany jest system. Nie da się i już!

Producent zapewnia jednak, że już nad tym pracuje, więc niedługo powinniśmy dostać dysk z taką umiejętnością. Tego opisywanego można kupić w sklepie Amazon. Co ciekawe, są jeszcze dostępne droższe wersje Bundle oraz Pro. Szkoda, że nie sprawdzili, jakie prędkości one uzyskują…

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.