niedziela, 21 kwietnia
Shadow

Asus prezentuję kartę rozszerzeń z USB 3.0

Standard USB 3.0 powoli, ale systematycznie ujawnia nam się na rynku komputerowym. Wiemy już, że prędkość przesyłu danych tym standardem jest zdecydowanie wyższa, w poprzednim standardzie USB 2.0. To może warto było wyposażyć już swojego PC-ta w ten interfejs ? Od tej chwili można, ponieważ firma Asus wprowadza do swojego asortymentu nową kartę z USB 3.0. Kartę rozstrzeleń podłącza się za pomocą portu PCI-Express. To chyba jedyny sensowny i możliwy wybór, ponieważ tylko on umożliwia odpowiednie transfery.

Karta nie jest zapowiadana w zbyt wygórowanej cenie. W końcu, każdy z Was znalazłbym równowartość 30 dolarów amerykańskich, nieprawdaż?

Redaktorzy z Maximum PC, którym udało się zdobyć tę kartę, jednakże nie posiadali żadnego urządzenia obsługującego standard USB 3.0. W związku z tym, nie mogli sprawdzić, jak prezentują się transfery. Jednak z tego co wiemy postęp jest dość spory ponieważ szybkość przesyłania danych jest około 5-6 razy większa niż poprzedni standard USB 2.0. Dodam jeszcze że ten kontroler od ASUSA posiada wraz z wyjściami USB 3.0 też kontroler SATA

Źródło: gizmodo.com oraz maximumpc.com

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.