środa, 24 lipca
Shadow

Nakładka GPIO z zaciskami śrubowymi dla Raspberry Pi

Ciężko się nie zgodzić, że zaciski śrubowe zapewniają bezpieczniejszy sposób podłączania przewodów do produktów, które mogą być narażone na wibracje czy wstrząsy. 52Pi zaprezentowało nakładkę z zaciskami śrubowymi zaprojektowanymi pod płytkę Raspberry Pi, ale bardziej ukierunkowany na edukację.

Brak rozpiski wyprowadzeń nie będzie już problemem,  każda funkcja pinu jest wyraźnie oznaczona na danym zacisku śrubowym.  Z następnych ułatwień które pojawiły się na PCB są diody LED które włączają / wyłączają zgodnie z poziomem sygnałów na wyjściu. Możesz nawet użyć ich do debugowania.  To wszystko. Możesz zobaczyć planszę w akcji na (niepotrzebnie długim) filmie poniżej.

Nakładka terminala śrubowego HAT dla Raspberry Pi współpracuje ze wszystkimi stosunkowo nowymi wersjami popularnego SBC, a mianowicie Raspberry Pi 4 Model B, Raspberry Pi 3 Model B / B +, Raspberry Pi Zero (W). Raspberry Pi 2 Model B i Raspberry Pi Model B +.

Nakładka jest dostarczana z czterema miedzianymi dystansami M2,5, czterema śrubami i nakrętkami M2,5,  oraz taśmą GPIO. Można go kupić za ~14 USD plus koszty wysyłki na https://www.seeedstudio.com/GPIO-Screw-Terminal-Hat-for-Raspberry-Pi-p-4808.html

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.