piątek, 24 maja
Shadow

Polska technologia 5G

Telekomunikacja mobilna jest jedną z gałęzi technologi która rozwija się najszybciej. Firmy z branży telekomunikacyjnej prześcigają się w optymalizacji procesów jak i w udoskonalaniu oferowanych rozwiązań.Polska technologia 5G Celem tego „wyścigu” jest oczywiście zaspokojenie rosnących w zastraszającym tempie potrzeb użytkowników. Ten trend będzie się utrzymywał przez następne lata, w których rynek będzie obfitował niespodzianki dla użytkowników przesyłających z dnia na dzień coraz większe ilości danych.

Posiadanie telefonu komórkowego, który wykorzystywany jest głównie do rozmów głosowych jak i sms-ów przestało być czymś standardowym. Użytkownicy sieci obecnie coraz częściej sięgają po urządzenia typu smartfon jak i tablet. Efektem tego jest gwałtowny wzrost abonentów mobilnych sieci ok. 2,5-krotny wzrost w ciągu 3 lat. Rosnący coraz szybciej rynek aplikacji oraz szeroka gama funkcjonalności wykorzystujących technologie mobilne. Spowoduje to wzrost ilości transferowanych, danych do ~1GB na użytkownika do roku 2020.

 

 

„W ciągu obecnej dekady, będziemy świadkami tysiąckrotnego wzrostu zapotrzebowania na wysoko przepustowe łącza bezprzewodowe, w dużej mierze spowodowane rosnącą popularnością dostępu do usług wideo. 5G jako połączenie różnych rozwiązań technologicznych i innowacji otwiera nowe spektrum możliwości, pozwalając sprostać kolejnym wyzwaniom” – mówi Bartosz Ciepluch, Dyrektor Europejskiego Centrum Inżynierii i Oprogramowania NSN we Wrocławiu.

„W ciągu obecnej dekady, będziemy świadkami tysiąckrotnego wzrostu zapotrzebowania na wysokoprzepustowe łącza bezprzewodowe, w dużej mierze spowodowane rosnącą popularnością dostępu do usług wideo. 5G jako połączenie różnych rozwiązań technologicznych i innowacji otwiera nowe spektrum możliwości, pozwalając sprostać kolejnym wyzwaniom” – mówi Bartosz Ciepluch, Dyrektor Europejskiego Centrum Inżynierii i Oprogramowania NSN we Wrocławiu.

5G jest to technologia przyszłości – ewolucja wykorzystywanych obecną technologię (3G – WDCMA) jaki i czwartej (4G – LTE/LTE Advanced) generacji telefonii komórkowej. Technologia piątej generacji jest to integracja dostępnych obecnie rozwiązań rozwiązań (3G, 4G, Wi-Fi, mobilnych sieci sensorycznych, itp.) pozwalająca rozszerzyć wachlarz usług, które z racji swojej specyfiki nie mogą być realizowane w ramach pojedynczych technologii.
Źródło: nsn / it-manager

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.