niedziela, 21 lipca
Shadow

Uwolnienie cen energii elektrycznej ?!

Choć za energię elektryczną płacimy więcej, niż mieszkańcy pozostałych państw członkowskich (UE), może wkrótce być jeszcze drożej ! Państwo zamierza bowiem uwolnić ceny energii, oznacza to iż nie będzie już kontrolować cen jakie dyktują nam dostawcy. licznik energii elektrycznejDostawcy energii jak i producenci tylko na to czekają.

Polska już od dawna należy do czołówki europejskiej jeśli chodzi o wysokość opłat za energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Planowane przez URE (Urząd Regulacji Energetyki) planuje uwolnić spod swojego nadzoru ceny dla domostw. Sceptyczni komentatorzy twierdza iż ceny mogą wzrosnąć gwałtownie o nawet 15%. Gospodarstwa domowe o ostatni sektor, gdzie ceny reguluje do tej pory państwo.

Nie tak dawno bo w 2008 roku uwolniono już sektor biznesowy, dostawcy niemal natychmiast podwyższyli cenę energii elektrycznej o jedną trzecią.
„Wzrost cen to jednak także dodatkowe korzyści” – zauważa Sławomir Krenczyk z Enea. Wraz z podwyżką idzie poprawa jakość usług oraz podejście do sytuacji indywidualnego klienta. Czy aby na pewno tak jest ? Mieszkańcy rejonu obsługiwanego przez Enea wiedzą jak jest.

Urzędu Regulacji Energetyki określa, iż polski rynek spełnia już kryteria do uwolnienia cen. Nie wykluczają, że odbędzie się to jeszcze w tym roku, powiedziała Agnieszka Głośniewska z URE. Jeśli urząd uzna, iż stawiane kryteria będą spełnione, przystąpi do ostatecznej analizy rynku i podjęcia ostatecznej decyzji o uwolnieniu cen.
Źródło : materiały prasowe

5/5 - (2 ocena/y)

1 Comments

  • Elektron

    Nie dość, że dostaw jak i sama energia jest pioruńsko droga w porównaniu z innymi państwami UE, to jeszcze ją podniosą ? Powariowali ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.