sobota, 20 lipca
Shadow

Ponad 118 lat ciągłej pracy, rekordowa żarówka

Mowa tu o najdłużej działającej żarówce świata została bowiem wkręcona bagatela w 1901r. Od wspomnianego roku nieustanie świeci w międzyczasie przetrwała 2 przeprowadzki strażaków jak i remont remizy w roku 1937. Żarówka miała wtedy najdłuższą bo, aż kilkudniową przerwę w działaniu. Po remoncie została ponownie zainstalowana i świeci po dziś dzień.

Już w latach 70-tych ubiegłego wieku została wpisana do księgi Księgi Rekordów Guinessa. Na obecną chwilę wspomniana żarówka ma własną stronę w sieci, była podziwiana przez wielu polityków. Od senatorów do prezydentów, wszyscy widzieli w niej urzeczywistnienie prawdziwych, amerykańskich wartości.
Niezmordowana żarówka jest pilnowana w remizie przez strażaków niczym najcenniejszy ze skarbów. Jak sami przyznają, jest ona dla nich symbolem ich służby. W pogotowiu zawsze jest specjalny generator prądu oraz baterie – byle tylko żarówka nie zgasła. Nikt nie chce słyszeć o wymianie staruszki na nową, wykonaną nową technologią a zarazem oszczędną żarówkę.
Kiedy jej kres nastąpi trafi ona do lokalnego muzeum. Oby świeciła jak najdłużej.
Aktualny widok na żarówkę (odświeżany co 30s):

5/5 - (2 ocena/y)

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.