Ponad 118 lat ciągłej pracy, rekordowa żarówka.

Mowa tu o najdłużej działającej żarówce świata została bowiem wkręcona bagatela w 1901r. Od wspomnianego roku nieustanie świeci w międzyczasie przetrwała 2 przeprowadzki strażaków jak i remont remizy w roku 1937. Żarówka miała wtedy najdłuższą bo, aż kilkudniową przerwę w działaniu. Po remoncie została ponownie zainstalowana i świeci po dziś dzień.

Już w latach 70-tych ubiegłego wieku została wpisana do księgi Księgi Rekordów Guinessa. Na obecną chwilę wspomniana żarówka ma własną stronę w sieci, była podziwiana przez wielu polityków. Od senatorów do prezydentów, wszyscy widzieli w niej urzeczywistnienie prawdziwych, amerykańskich wartości.
Niezmordowana żarówka jest pilnowana w remizie przez strażaków niczym najcenniejszy ze skarbów. Jak sami przyznają, jest ona dla nich symbolem ich służby. W pogotowiu zawsze jest specjalny generator prądu oraz baterie – byle tylko żarówka nie zgasła. Nikt nie chce słyszeć o wymianie staruszki na nową, wykonaną nową technologią a zarazem oszczędną żarówkę.
Kiedy jej kres nastąpi trafi ona do lokalnego muzeum. Oby świeciła jak najdłużej.
Aktualny widok na żarówkę (odświeżany co 30s):

Post Author: swistak

1 thought on “Ponad 118 lat ciągłej pracy, rekordowa żarówka.

    Krzychu

    (26 października 2019 - 11:46)

    Kiedyś to robili, a teraz to po roku już nie działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.