środa, 17 lipca
Shadow

Przegląd platformy nVidia ION

Nowa platforma nVidia ION to na razie wiele górnolotnych zapowiedzi. Na szczęście kilka portali internetowych dopadło się do małego komputera pokazanego na CES 2009, który jest oparty o nową technologię nVidii. No i jest całkiem nieźle.

Nie będę się wiele rozpisywał, bo zajęłoby mi to sporo miejsca i jeszcze więcej czas, a przecież egzaminy pukają do drzwi. A już tak na poważnie, to tylko kilka rzeczy jest tak naprawdę ważnych.

Przede wszystkim to, jak platforma radzi sobie z High Definition. No i radzi sobie dobrze. Nie ma z tym najmniejszych problemów, więc już jest lepiej niż w Atomie połączonym z układem GMA. A co z grami? Zestaw obsługuję DirectX 10, ale nie pogracie na nim w Crysisa. Powinien jednak poradzić sobie z World of Warcraft czy Left 4 Dead.

Przy tym wszystkim, nVidia ION zjadał niewiele więcej energii, a notebooki mają być tylko o 50-100$ droższe od tych, które spotykamy teraz. Wygląda to bardzo ciekawie i pozostaje nam czekać do lata, bo wtedy mają pokazać się pierwsze laptopy oparte na nowej platformie.

źródło: Engadget

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.