Samsung zaczyna produkcję w 7nm LPP

Samsung Electronics poinformował, że rozpoczęcie produkcji płytek krzemowych w technologii 7 nm LPP (Low Power Plus), przy produkcji zostanie wykorzystana technologia litografii ultrafioletowej EUV. Samsung jednocześnie zapewnia, że komercjalizacja najnowszego procesu technologicznego otworzy nowe możliwości klientom przy pracach nad sztuczną inteligencja, centrów danych, jak i motoryzacji czy sieci 5G.

ASMLNXE

„- Wraz z wprowadzeniem technologii EUV, Samsung przeprowadził cichą rewolucję w branży półprzewodników. Jesteśmy pewni, że 7nm LPP będzie optymalnym wyborem nie tylko dla urządzeń mobilnych i HPC, ale także dla szerokiej gamy najnowocześniejszych aplikacji” – powiedział Charlie Bae, wiceprezes działu marketingu/sprzedaży Samsunga.

Samsung uważa, że w porównaniu do procesu 10-nanometrowego FinFET technologia 7nm LPP nie tylko znacznie zmniejsza złożoność procesu przy mniejszej liczbie warstw i lepszych wydajnościach, ale także zapewnia do 40% poprawy wykorzystania powierzchni układów przy czy osiągnięciu do 20% wyższej wydajności jak i oszczędność zużytej energii, aż do 50%.

Do roku 2020 Samsung zamierza uzyskać dodatkowe zdolności produkcyjne w nowej technologii EUV wszystko w celach zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie masowej produkcji chipów. Jednocześnie firma zapewnia, że opracowane przez niego rozwiązania, które umożliwia wczesne wykrywanie defektów w maskach EUV, umożliwiając dzięki temu eliminowanie wad na wczesnym etapie produkcyj.

Źródło: techreport.com

Post Author: swistak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.