czwartek, 18 lipca
Shadow

Sprzedaż półprzewodników bije rekordy

Elektronika lubi nas zadziać, tym razem mowa o sprzedaży półprzewodników. Po raz pierwszy miesięczna sprzedaż układów scalonych przekroczyła kwotę 35 miliardów dolarów. Wspomniany rekord padł w sierpniu, poprzedzał go 12-miesięczny ciągły wzrost sprzedaży.

Układ scalony

Szybki wzrost sprzedaży rozpoczął się już w drugiej połowie bieżącego roku (2017). „W ciągu zaledwie trzech miesięcy wartość sprzedaży światowego przemysłu półprzewodnikowego wzrosła o 4%, a wartość rok do roku zwiększyła się aż o 24%.” – podała SIA. W sierpniu sprzedaż wzrosła w sposób drastyczny i to wszędzie. W każdej kategorii produktów półprzewodnikowych zanotowano wzrost. W stosunkach miesięcznych jak i rocznych. Głównym kołem napędowym wzrostu jest sprzedaż układów pamięci, jednak w sierpniu wzrost jest widoczny nawet gdy wykluczy się układy pamięci ze statystyki, mówi John Neuffer, prezes SIA.

Sam przemysł półprzewodnikowy uzyskał wzrostów większy niż rekordowy w 2010 roku. Ich tempo zaskoczyło analityków, którzy prognozowali wzrost dwukrotnie mniejszy od rzeczywistego.
Źródło: www.eetimes.com

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.