wtorek, 18 czerwca
Shadow

Yahoo! nadal zainteresowane sprzedażą wyszukiwarki

Carol Bartz, dyrektor wykonawczy Yahoo! poinformowała podczas trwającej właśnie konferencji D: All Things Digital, że firma nadal jest zainteresowana sprzedażą wyszukiwarki.

Bartz zaznaczyła, że nadal prowadzone są rozmowy z Microsoftem, choć z dość ironicznego tonu tej wypowiedzi można było wywnioskować, że raczej nie są to na razie żadne poważne pertraktacje. CEO Yahoo! powiedziała też z rozbrajającą otwartością, że oczekuje od ewentualnego partnera biznesowego góry pieniędzy, dostępu do danych, których potrzebuje Yahoo! oraz przekonujących technologii.

Szefowa koncernu wypowiedziała się także między innymi o swoim najgroźniejszym rywalu, czyli firmie Google. Stwierdziła, że Google nie posiada takiej marki, jak Yahoo! i chociaż obie firmy nie są sobie równe we wszystkich kwestiach, to jednak gra o rynek wyszukiwarek mobilnych jeszcze się nie skończyła. Bartz pytana była także o to, jak długo zamierza pracować na stanowisku CEO firmy (mam czteroletni kontrakt, ale to typowy okres zatrudnienia na takich stanowiskach) i czy nie przydałby się jej zastępca (nie potrzebuję nikogo na drugie miejsce, nie chcę sama wypaść z biznesu).

Jeśli polityka Yahoo! będzie równie stanowcza, jak wypowiedzi jej szefowej, to kto wie co wydarzy się na rynku wyszukiwarek w najbliższym czasie…

Źródło : dobreprogramy

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.