środa, 24 lipca
Shadow

CeraCharge ™ – pierwszy akumulator litowo-jonowy SMD do wielokrotnego ładowania

TDK Corporation przedstawia CeraCharge ™ – pierwszy akumulator litowo-jonowy w technologii SMD. W zależności od wymagań liczba cykli ładowania / rozładowania może wynosić od kilkudziesięciu do nawet 1000 cykli. CeraChargeDzięki kompaktowemu pakietowi EIA 1812 (4,5 x 3,2 x 1,1 mm) oferuje on pojemność 100 μAh przy napięciu znamionowym 1,4 V. Akumulator ten może również dostarczać prądy rzędu kilku mA przez krótki czas. Dzięki technologii SMD umieszczenie baterii jest łatwe i można ją mocować przy użyciu technik lutowania falowego, co z kolei zmniejsza koszt produkcji produktu końcowego.

W przeciwieństwie do większości popularnych technologii, CeraCharge jest akumulatorem bez elektrolitu. Akumulator oparty jest na technologii wielowarstwowej, podobnej do MLCC. Oznacza to, że stosunkowo wysoka gęstość energii i najmniejsza objętość są połączone z bezpiecznymi i wysokowydajnymi zaletami ceramicznych wielowarstwowych komponentów. Ponadto zastosowanie stałego elementu ceramicznego jako elektrolitu wyklucza ryzyko pożaru, wybuchu lub wycieku ciekłego elektrolitu.

Aby zwiększyć pojemność i napięcie, dowolną liczbę poszczególnych komponentów CeraCharge można łączyć szeregowo i równolegle. Otwiera to szeroką gamę możliwych zastosowań – szczególnie w urządzeniach przeznaczonych do noszenia ze sobą. Należą do nich na przykład zegary czasu rzeczywistego, nawigacyjne, urządzania Bluetooth czy systemy do zbierania informacji.

Źródło: tdk.eu

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.